Zbyt mała laktacja a karmienie dziecka

Witam, jestem szczęśliwa mama 10 tygodniowej córeczki. Niestety mamy problem. Moje piersi produkują zbyt mała ilośc pokarmu. Mała sie nie najada i muszę ja dokarmiać sztucznym mlekiem ok 100ml za każdym razem. Co dwie godziny je i za każdym razem najpierw przystawiam ja do piersi ssie ok 5 min a potem tylko krzyczy o nawet jak ja uspokoję to nie chce jeść z piersi wiec ja dokarmiam. W nocy czyli miedzy 21 a 6 rano pije tylko z piersi co 1,5-2 godz. Jak pobudzić laktację?pije herbatę 2 razy dzie

Lek. Tomasz Budlewski

Sugeruje kontakt z doradcą laktacyjnym, udzieli instrukcji dotyczących pozycji do karmienia, może dziecko źle łapie pierś i przez to szybko się męczy. A jak ściągnie Pani laktatorem to faktycznie jest mało pokarmu? Ogólnie im częściej Pani przystawia tym produkcja mleka powinna być większa... Herbatę dalej pić, choć wydaje mi się że ją się pije częściej? Zależy jaką Pani ma. Proszę skontaktować się z doradcą laktacyjnym (zwykle są dostępni w ramach NFZ) i czasem niewielka korekcja dotycząca przystawienia etc działa cuda.