Mało pokarmu w piersi przy karmieniu

Witam. mam mniej pokarmu w lewej piersi niż w prawej, chciałabym dowiedzieć się co mogę zrobić aby było go więcej?? pozdrawiam M

Lek. Marta Gryszkiewicz

Najlepszym stymulantem laktacji jest przystawianie do piersi. Proszę przystawiać dziecko częściej do piersi lewej - a już po około dobie powinna Pani zauważyć zwiększenie ilości pokarmu. Dodatkowo można wspomóc laktacje ziołowymi herbatkami dla kobiet karmiących. Niezbędne jest również odpowiednie nawodnienie organizmu - proszę pić minimum 3L wody niegazowanej na dobę.

polecam sprawdzony sposób dietetyczny( z Francji) - zupa-krem z białej części pory ( jest taki przepis w przepisach gotuj z Pascalem ). Zupa pycha a pokarm leci jak z kranu.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Proszę karmienie rozpoczynać od lewej piersi a następnie po opróżnieniu dokarmiać prawą piersią. Im więcej " przystawień" tym wieksza będzie produkcja mleka.