Karmienie piersią 8-miesięcznego synka

Witam,mój 8-miesięczny synek jest karmiony piersią. Butelki i smoczka nie chciał się chwycić w ogóle, z kubka pociągnie od czasu do czasu, lecz traktuje go bardziej jak gryzaczek. Mam wrażenie, że cyca traktuje jak smoczek. Budzi się w nocy 4-5 razy, choć nie jest głodny i nie umiem go uspać inaczej, tylko przy cycu. Jak oduczyć go budzenia się w nocy?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Metoda drastyczna sprawdza się najlepiej - czyli zostawić dziecko na jedną dwie noce (np. weekend) z mężem/partnerem. Warto mieć w pogotowiu smoczek i odciągnięte Pani mleko.