W jaki sposób przestać karmić piersią dziecko?

Moja córka skończy za12dni5miesięcy i mam z nia problem: Córka jest karmiona piersią jedynie na noc dostaje mleko z butelki. Od 2 tygodni z dnia na dzień przestała chcieć jesc z butelki, jak ja widzi to krzyczy i gruzie jedynie łyżeczka zje mleko. Zmieniałam smoczki, butelki, mleko, mąż i teściowa próbowali ja nakarmić butelka i nic, nawet moje mleko przez butelke nie wypije na śpiocha tez nie!! Chce przestać karmić ja piersią ale to jest niemożliwe bo w nocy budzi sie na jedzenie.

Dzień dobry,
dziecko potrzebuje Pani ciepła i być może nie jest jeszcze gotowe na odstawienie od piersi. Karmienie piersią zapewnia prawidłowy rozwój fizyczny dzieci, zmniejsza ryzyko występowania wielu chorób zarówno w wieku niemowlęcym, jak i w późniejszych latach życia. Obserwuje się rzadsze występowanie biegunki, infekcji układu oddechowego, układu moczowego, martwiczego zapalenia jelit, posocznicy. W wieku dorosłym zmniejsza ryzyko występowania nadwagi, otyłości, cukrzycy, celiakii, białaczki limfatycznej i szpikowej, chłoniaka. Karmienie piersią wpływa korzystnie na obniżenie ryzyka rozwoju choroby Leśniewskiego - Crohna oraz infekcji Helicobacterpyroli. Łączy się je również z lepszym rozwojem funkcji poznawczych i emocjonalny dziecka. Dowiedziono, że przystawianie do piersi zmniejsza u noworodka stres i ból. Bardzo ważny jest także fakt zapobiegania przez przeciwciała występujące w mleku matki, powstawaniu alergii u dziecka, która może objawiać się w postaci zmian skórnych (wysypki), kolki, ulewania, biegunki, niepokoju i zaparć. Korzyści z karmienia piersią jest bardzo wiele ale ostateczna decyzja zawsze należy do Pani.
Pozdrawiam
Katarzyna Krupińska