Jak przestać karmić piersią?

Jak przestać karmić piersią? Jestem mamą prawie 16 miesięcznego chłopca. Jest to moje drugie dziecko od początku był do mnie bardzo przywiązany i nie mógł rozstać się z piersią. Nawet nie chciał jeść innych posiłków. Około 12 miesiąca udało się ograniczyć karmienie. Przestałam karmić piersią w dzień. Teraz nie wiem jak skończyć z nocnym karmieniem. Jest to trudne dlatego, że dziecko śpi z nami. Chciałabym też żeby spał w swoim łóżeczku. Nie wiem czy to nie za dużo na raz. Proszę o pomoc.

Zdecydowanie dziecko powinno spać już w swoim łóżeczku. w wieku 16mcy nie powinno już mieć karmień nocnych. Musi to Pani jakoś zorganizować, kilka nocy będzie ciężkich ale dzieci się szybko adaptują.