Jak leczyć taką bezsenność u 14-miesięcznego dziecka?

Witam serdecznie. Piszę z problem bezsenności u 14 miesięcznego dziecka. Antek od urodzenia ma problemy ze snem ( częste wybudzenia nocne) . Budzi się w nocy nawet co 15 minut . Próbowaliśmy już wszystkiego , neurolog , usg głowy fizjoterapeta , osteopata , badania krwi, rytm dnia , wyciszenie , olejek lawendowy , viburcol , camila , nurofen czopki, dentinox, nawilżacz powitetrza , zioła .Dziecko nie ma dostępu do telewizora ani laptopa . Wszyscy specjaliści rozkładają ręce mówiąc - "ten typ tak ma". Dziecko pierwszy sen ma najdłuższy (do 2h) ,obecnie jest to 1 h później budzi się nawet co 20 min … Swój dzień zwykle zaczyna o godzinie 3 lub 2 … najpóźniej jest to godzina 4! Nie da się go na siłę zmusić do spania . Synek gdy się wybudza pije mleko ( wypija nawet 3 butelki mleka w nocy) mimo że nie jest głodny na kolacje zjada kaszkę tuż przed snem . Antek śpi z nami w łóżku od urodzenia. Przez pobudki nocne dziecko jest nie wyspane w dzień i marudne . Obecnie budzi się co 15 minut ( wyżynają mu się trzy zęby trzonowe) co noc dostaje nurofen oraz dentinox - nadal się budzi. Co robić? Rozkładamy już ręce również ledwo żyjemy … Pomocy!

osobiście zrezygnowałabym z karmienia nocnego.nurofen codziennie również - ograniczyć zdecydowanie, ew. podawać paracetamol. odnośnie spania - dziecko powinno sypiać w swoim łóżeczku, próbować ew. usypiać w wózku i w momencie przebudzenia włączać szumy/muzykę i bujać w wózku.