Niechęć do sztucznego mleka u 8-miesięcznego dziecka

Witam, Moja 8 miesięczna córka nie chce wogole sztucznego mleka z butelki tylko pierś. Nie ukrywam ze jest to dla mnie dość uciążliwe bo w nocy potrafi obudzić sie kilka razy, bo z piersi sie nie najada gdyż tylko troszkę possie. No i inna sprawa nie moge nigdzie na dłużej wyjsć. Moje pytanie brzmi czy drastyczne odstawienie od piersi moze spowodować u córki jakąś traumę? Nie wiem jak ja tego oduczyc, prosze o radę!

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję stopniowo odstawiać dziecko od piersi. Proponuję aby odciągnąć mleko z piersi i spróbować podać w butelce lub łyżeczką.

Lek. Katarzyna Szymczak

Sugerowałabym spróbować mleka z innej firmy, może akurat to które Pani jej podaje nie smakuje córce, na początku może Pani także mieszkać mleko sztuczne ze swoim albo karmić naprzemiennie i powoli przestawiać dziecko na mleko zastępcze.
Pozdrawiam