Budzenie nocne i karmienie 8-miesięcznego dziecka

Mój 8 miesięczny synek bardzo często budzi się w nocy do piersi, nawet co pół godziny potrafi się budzić a butelki nie toleruje co robić

Michał Springer

Witam. Niestety niektóre dzieci wymagają tak częstego karmienia w nocy i jeżeli nie jest to spowodowane chorobą to ciężko na to zaradzić. Proponuję skonsultować się z lekarzem, który będzie mógł zbadać dziecko i ocenić jest rozwój. Można spróbować podać dziecku w butelce kaszkę, która jest bardziej kaloryczna od mleka i może zaspokoić głód na dłużej. Jednak najpierw zalecałbym wizytę u lekarza który oceni czy dziecko jest zdrowe i prawidłowo odżywione. Pozdrawiam.