Konieczność podania smoczka dla trzymiesięcznego dziecka

Witam, Moj synek urodzil sie 15.10.14 i od poczatku lubil wisiec na piersi. Wiem,ze laktacja musi sie ustabilizować oraz czesto dziecko potrzebuje po prostu bliskości. Jednak moja znajoma mi ostatnio powiedziała ze moj syn moze miec wieksza potrzebe ssania i przydalby mu sie smoczek. Osobiście nie jestem fanka smoczkow (widzialam wiele walk przy pozbywaniu sie go). Aron je co pol godziny lub co dwie i je przez 30min lub nawet 1,5h. Czy moj pokarm jest malo sycacy czy smoczek jest konieczny?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, można oczywiście spróbować podać czasami smoczek i zaspokoić sam odruch ssania ale moze byc tez to związane z głodem, którego smoczek już nie zaspokoi. Pozdrawiam