Częste kichanie u 9-tygodniowego syna

Mój 9 tygodniowy synek często kicha ale nie goraczkuje i nie na katarku co robić ?i kiedy udać sie do lekarza ,dziękuje bardzo

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli dziecko nie gorączkuje oraz nie ma innych objawów infekcji dróg oddechowych to najpewniej nie ma powodów do niepokoju. Może być to jednak na przykład objaw alergii. Sugeruję konsultację z lekarzem pediatrą, który wykluczy patologiczne podłoże objawów.

Poprzez kichanie dziecko może sobie oczyszczać nosek, jeśli nie widzi Pani innych objawów a lekarz w badaniu stwierdza, ze dziecko jest zdrowe najprawdopodobniej jest to fizjologiczny odruch. Jeśli pojawiłoby się zmniejszenie apetytu, podwyższona temperatura, katar, kaszel lub inne objawy, które by Panią niepokoiły należy się skontaktować z lekarzem. Pozdrawiam