Leczenie kataru u niemowlaka

mam pytanie mam w domu niemowlaczka ma 8 ni I kicha wyaje mi sie ze to zaczyna sie katarek co robic

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Kichanie jest reakcją fizjologiczną u niemowląt. W ten sposób dziecko oczyszcza swoje drogi oddechowe. Nie wymaga to leczenia. W przypadku pojawienia się kataru, należy go odciągać aspiratorem, jeśli dziecko będzie miało trudności w oddychaniu przez nos (świadczy o tym cały czas otwarta buzia)

kichanie może towarzyszyć oczyszczaniu noska, można przepłukiwać nosek solą fizjologiczna, przy nasilaniu się objawów konieczne jest zbadanie przez lekarza. Pozdrawiam