Katar i kaszel u 14-tygodniowej córki a konieczność wezwania pediatry

Witam, moja córeczka ma 14 tyg. Od wczoraj, w nosku zbiera się wydzielina (bezbarwna),gromadzi się wew., nie sączy się na zew. Pozbywam się jej aspiratorem uprzednio zakrapiając nosek solą fizjologiczną. Dziś zauważyłam, że pokasłuje.Nie gorączkuje, ma apetyt, jest pogodna i zainteresowana otoczeniem. Chciałabym dodać, że mnie towarzyszą objawy przeziębienia, a wcześniej mojemu mężowi. Zależy mi na informacji, kiedy powinnam wezwać lekarza pediatrę, aby obejrzał naszego maluszka. R. A.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy rzeczywiście wskazują na infekcję dróg oddechowych. Powinni Państwo zatem umówić się na wizytę do lekarza pediatry w celu rozpoczęcia właściwego leczenia. Nie ma potrzeby wzywania lekarza na wizytę domową.