Niespokojny sen i oddychanie u noworodka

Witam, córka ma 7 tyg. Bardzo często wije się w trakcie snu kierując główkę w kierunku materaca jakby chciała coś złapać ustami. Równie często we śnie nerwowo pociąga noskiem, łapie powietrze ustami, często słychać jakby pianie koguta. Często kicha i ma czkawkę, ale nie ma kataru ani wysypki. Co to może być???

Lek. Marta Gryszkiewicz

"Bardzo często wije się w trakcie snu kierując główkę w kierunku materaca jakby chciała coś złapać ustami" - to prawdopodobnie pierwszy, wczesny objaw, że córka jest głodna.

"we śnie nerwowo pociąga noskiem, łapie powietrze ustami, często słychać jakby pianie koguta" - czy córka urodziła się siłami natury czy poprzez cięcie cesarskie?
Dzieci wydobyte poprzez cięcie cesarskie często mają gorzej rozprężone płuca i w/w objawy mogą być tego przyczyną.Jednak powinno to zostać zweryfikowane przez lekarza pediatrę.
Kichanie to naturalny odruch oczyszczania dróg oddechowych.
Czkawka natomiast u niemowląt pojawia się gdy dziecku jest zimno.