Co robić z osłabieniem i zaburzeniami równowagi?

Dzień dobry,mam 70 lat. Miałem bóle serca, szybko się meczyłem, co jest pozostałością po dwóch udarach i covidzie. Tydzień temu miałem wykonany zabieg angioplastyki po raz drugi. Zaraz po zabiegu bardzo źle się czułem i doskwierał mi ogromny ból. Okazało się, że miałem mały zawał serca. Trzy dni temu zostałem wypisany do domu i po wcześniejszej poprawie samopoczucia, znów czuję sie bardzo osłabiony. Ponad półtora dnia męczyła mnie przewlekła i nieustająca czkawka (kiedyś już ją miałem po udarze), mam problemy z utrzymaniem równowagi, „obijam się o ściany”, kręci mi się w głowie, nie mogę przespać nocy, dokucza mi wysoka potliwość. Biorę 16 różnych tabletek dziennie, biorę insulinę. Aktualnie mam wyjątkowo niskie jak na mnie ciśnienie: 115/58. Czy mam się udać do lekarza?
MĘŻCZYZNA, 70 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

z uwagi na Pana wiek i historię zdrowia, istotne jest, aby jak najszybciej skonsultować się z odpowiednim specjalistą, takim jak kardiolog lub internista. Lekarz będzie w stanie dokładnie ocenić stan zdrowia, wykonać odpowiednie badania, i zaproponować odpowiednie środki zaradcze.

Warto pamiętać, że bóle serca, zawroty głowy, oraz inne wymienione objawy mogą wskazywać na poważne problemy zdrowotne, które wymagają natychmiastowej uwagi medycznej. Niezwłoczna wizyta u lekarza może pomóc w zidentyfikowaniu przyczyny tych problemów i podjęciu odpowiednich działań terapeutycznych.

Problem ma najprawdopodobniej podłoże kardiologiczne.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-serca-przyczyny-badanie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.