Czy jest szansa na powrót równowagi?

Mój tata (80)miał miał wylew niedokrwienny, który się podobno ukrwotocznił. Uszkodzenia neurologiczne nieduże, tak powiedzieli neurolodzy że szpitala. Tata czuje się dobrze, jedyne co to ciągle traci równowagę, obija się o różne sprzęty i czasem przewraca. Czy jest szansa, że to się cofnie? Minęło jakieś 5 tygodni i nie ma poprawy. Tata codziennie ćwiczy i generalnie był w rewelacyjnej formie fizycznej, chodził po 6-10 km dziennie, do tej pory potrafi dotknąć całymi dłońmi podłogi przy wyprostowanych nogach.

Proszę obecnie wykazać się cierpliwością (przykładowo specjaliści z portalu enel określają optymalny czas usprawniania pacjenta na 3 do 6 miesięcy - w przypadku Taty to "dopiero" niecałe 1,5 miesiąca) , choć oczywiście rozumiem, że jest to trudne. Warto jednak pamiętać, że czym mniejsze uszkodzenia neurologiczne tym większa szansa na poprawę stanu zdrowia (nie bez znaczenia jest też dobra kondycja fizyczna Taty przed udarem) więc oczywiście szansa jak najbardziej jest. Teraz - skoro są problemy z równowagą - trzeba poświęcić Tacie dużo uwagi, by zapewnić mu bezpieczne przemieszczanie się.

Ziołolecznictwo oferuje surowce, które znajdują zastosowanie w terapiach wspomagających rekonwalescencję po udarze. Proszę tylko pamiętać, że stosowanie niesprawdzonych metod (wiele ziół jest silnie działających), szczególnie w połączeniu z lekami (bo z pewnością Tato jakieś przyjmuje) może być niebezpieczne i nie polecam tego robić na własną rękę.