Badania krwi - hemoglobina

Hemoglobina jest podstawowym składnikiem krwinek czerwonych. Jest nie tylko barwnikiem nadający krwi czerwony kolor, ale pełni również ważną funkcją ? transportuje tlen do tkanek. Lekarz Łukasz Kowalski objaśnia szczegóły dotyczące badania hemoglobiny.

Dzień dobry!

Proszę osobiście skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu, który zleci wykonanie badań diagnostycznych i rozpozna przyczyny problemów lub pokieruje Pana dalej.
Jednocześnie może Pan także zgłosić się do Poradni Zdrowia Psychicznego.

Pozdrawiam!

0

Zachęcam do skonsultowania się z psychologiem. Podobne objawy mogą być zarówno objawami przemęczenia, stresu jak i objawami chorób takich jak np depresja. Diagnostyka pozwoli określić metody radzenia sobie.

0

Dzień dobry, podje pan stosunkowo mało informacji. Zachęcam w pierwszej kolejności do wizyty u lekarza pierwszego kontaktu w celu przeprowadzenia podstawowych badań. Jeżeli przyczyny somatyczne zostaną wykluczone warto skonsultować się z psychologiem w celu diagnozy w kierunku nerwicy / depresji. Pozdrawiam.

0

Witam

wygląda na to, że musi Pan skupić się na przywróceniu wlaściwego rytmu snu. Gdy człowiek jest niewyspany, efektem może być zmęczenie, rozdrażnienie. Cały proces może to zająć 6-12 tygodni. Przede wszystkim warto by chodził Pan spać i wstawać regularnie, codziennie o tej samej porze (tak samo w dni robocze i weekendy) – bez względu na to, jak nad ranem dobrze się Panu śpi. Można zaplanować drzemki w ciągu dnia (pomoże to nadrobić nieprzespane godziny w porach wyznaczonych na sen), unikać zasypiania przy włączonym telewizorze, odtwarzaczach płyt, MP3, radio, smartfon (wbrew pozorom mogą przeszkadzać w porządnym śnie). Jeśli pomieszczenie w którym Pan śpi nie jest ciche (słychać np. odgłosy drogi, przejeżdżających pociągów) warto rozważyć użycie stopperów do uszu. Zdenerwowanie również nie pomaga w zasypianiu, polecam robienie przed snem ćwiczeń relaksacyjnych (np. oddechowych) np. :

Sposób 1
• Bierzemy głęboki wdech nosem
• Wydychamy powietrze ustami, powoli na tyle, że gdybyśmy mieli przed sobą płomień świecy, ruszałby się pod wpływem wydechu, ale nie zgasłby.
• Powtarzamy to kilkakrotnie
Sposób 2
• Kładziemy się na plecach i próbujemy zrelaksować (np. poprzez wyobrażenie sobie, że jesteśmy w przyjemnej dla siebie sytuacji albo jesteśmy w cichym, spokojnym miejscu);
• Zaczynamy wdychać powietrze nosem – przez około 10 sekund;
• Następnie wstrzymujemy oddech na 2 sekundy;
• W kolejnym kroku pozwalamy powietrzu swobodnie wydostać się z płuc – to relaksuje mięśnie klatki piersiowej;
• Kilkakrotnie powtarzamy cały cykl.


Pozdrawiam,
Elwira Chruściel

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty