Problem ze snem, czasem wybudzanie w nocy

> problem ze snem wybudzanie w nocy, czasem bola mnie stawy lydek badania reumatologiczne prawidlowe. Marzna mi szybko rece i stopy jak > tylko wyjde na dwor.Zrobilam fibroscan watroby .Wynik Wloknienie F0/F1 5,3 kpa > iqr 0,5 iqr/med 9%.wynik cap stluszczenie chyba 193 iqr 12 iqr/med Wlasciwie zbadalam już wszystko.

Witam,

jako psycholog odpiszę Pani na część związaną z problemem ze snem. Inne kwestie pozostawiam specjalistom innych dziedzin.

Zachęcam do próby przywrócenia właściwego rytmu snu, co może zająć 6-12 tygodni. Przede wszystkim warto by chodziła Pani spać regularnie, a jednocześnie wstawać o stałej porze, zawsze o tej samej (tak samo w dni robocze i weekendy) – bez względu na to, jak nad ranem będzie się Pani dobrze spało. Może Pani zaplanować drzemki w ciągu dnia (pomoże to nadrobić nieprzespane godziny w porach wyznaczonych na sen), powinno się unikać zasypiania przy włączonym telewizorze, radio, tablecie, przeglądania telefonu (wbrew pozorom może to przeszkadzać w porządnym śnie). Jeśli pomieszczenie w którym Pani śpi nie jest ciche (słychać np. odgłosy drogi, przejeżdżających pociągów) warto rozważyć użycie stopperów do uszu.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel