Problem z zasypianiem i dyskomfort w okolicy intymnej

Witam, Mam na imię Kasia i mam 23 lata. Boję się że coś nie dobrego się ze mną dzieje gdyż od półtora miesiąca mam problem z zasypianiem przez co chodzę późno spać i jestem niewyspana, ale to nie jedyny mój problem w tamtym tygodniu odczuwałam dziwny dyskomfort w okolicach intymnych, czułam się nabrzmiała i kuło mnie coś w pochwie, od tamtej pory rano po wyprużnieniu zauważyłam że leci mi krew koloru brunatnego dodam jeszcze że ostatnio jestem przeziębiona. Czy to są objawy czegoś poważnego ?

Witam,

przede wszystkim chciałam Panią zachęcić do natychmiastowej wizyty u ginekologa. Objawów opisanych przez Panią nie należy lekceważyć!

Jeśli chodzi o problemy ze snem, to zachęcam do próby przywrócenia właściwego rytmu snu, co może zająć 6-12 tygodni. Przede wszystkim warto by chodziła Pani spać regularnie, a jednocześnie wstawała o stałej porze, zawsze o tej samej (tak samo w dni robocze i weekendy) – bez względu na to, jak nad ranem będzie się Pani dobrze spało. Może Pani zaplanować drzemki w ciągu dnia (pomoże to nadrobić nieprzespane godziny w porach wyznaczonych na sen), powinno się unikać zasypiania przy włączonym telewizorze, radio, tablecie, przeglądania telefonu (wbrew pozorom może to przeszkadzać w porządnym śnie). Jeśli pomieszczenie w którym Pani śpi nie jest ciche (słychać np. odgłosy drogi, przejeżdżających pociągów) warto rozważyć użycie stopperów do uszu.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel