Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 5 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problemy z zaśnięciem i stosowanie leków

Witam. Tydzień temu odstawiłam haloperidol (brałam 7 lat), obecnie biorę paroksetynę w dawce 10mg. Odkąd pamiętam a z opowiadań rodziny od noworodka praktycznie mam kłopoty z zaśnięciem. Psychiatra przepisał mi trittico cr 150 mg (przy czym mam brać jedną trzecią tabletki). Biorę go od czterech dni. Czy problemy ze snem w końcu ustąpią? Czym mogą być spowodowane tak długotrwałe problemy ze snem? Dodam że psychoterapię już przeszłam z pozytywnym skutkiem.
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Drgawki gorączkowe - kiedy i jak je leczyć?

Kiedy pacjent ma wysoką temperaturę, mogą u niego pojawić się tzw. drgawki gorączkowe. Jak sobie z nimi radzić? Obejrzyj filmik i dowiedz się więcej na ten temat.

Dzień dobry!

W Polsce znajduje się kilka ośrodków wyspecjalizowanych w leczeniu zaburzeń snu. Zachęcam do konsultacji.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0

Witam,

być może powodem jest nieregularne chodzenie spać, zarywanie nocy. Na pewno warto wyeliminować wszystkie czynniki, które mogą mieć negatywny wpływ na sen. Warto by chodziła Pani spać regularnie, zawsze o tej samej porze (tak samo w dni robocze i weekendy), zaplanowanie drzemek w ciągu dnia (pomoże to nadrobić nieprzespane godziny, zanim nie wdroży się Pani w regularny sen), unikała zasypiania przy włączonym telewizorze, radio (wbrew pozorom mogą przeszkadzać w zaśnięciu/dobrym śnie). Jeśli pomieszczenie w którym Pani śpi nie jest ciche (słychać np. odgłosy drogi, przejeżdżających pociągów) warto rozważyć użycie stopperów do uszu. Przywrócenie właściwego rytmu snu może trwać od 6 do 12 tygodni.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel

Psycholog kliniczny, terapeutka i mediatorka, absolwentka Uniwerystetu SWPS.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy