Problemy z zaśnięciem i stosowanie leków

Witam. Tydzień temu odstawiłam haloperidol (brałam 7 lat), obecnie biorę paroksetynę w dawce 10mg. Odkąd pamiętam a z opowiadań rodziny od noworodka praktycznie mam kłopoty z zaśnięciem. Psychiatra przepisał mi trittico cr 150 mg (przy czym mam brać jedną trzecią tabletki). Biorę go od czterech dni. Czy problemy ze snem w końcu ustąpią? Czym mogą być spowodowane tak długotrwałe problemy ze snem? Dodam że psychoterapię już przeszłam z pozytywnym skutkiem.

Mgr Justyna PiÄtkowska

Proponuję hipnoterapię solution focused. Jest bardzo skuteczna w walce z bezsennością i przy odstawianiu leków.

Z poważaniem

Franciszek Bartkiewicz

Witam,

być może powodem jest nieregularne chodzenie spać, zarywanie nocy. Na pewno warto wyeliminować wszystkie czynniki, które mogą mieć negatywny wpływ na sen. Warto by chodziła Pani spać regularnie, zawsze o tej samej porze (tak samo w dni robocze i weekendy), zaplanowanie drzemek w ciągu dnia (pomoże to nadrobić nieprzespane godziny, zanim nie wdroży się Pani w regularny sen), unikała zasypiania przy włączonym telewizorze, radio (wbrew pozorom mogą przeszkadzać w zaśnięciu/dobrym śnie). Jeśli pomieszczenie w którym Pani śpi nie jest ciche (słychać np. odgłosy drogi, przejeżdżających pociągów) warto rozważyć użycie stopperów do uszu. Przywrócenie właściwego rytmu snu może trwać od 6 do 12 tygodni.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel