Częste kupki u 1,5 rocznej dziewczynki

Moja 1,5 roczna corka robi 4-5 kup dziennie,ciagle ma obolala pupe bo jest cala zaczerwieniona,dzieje się już tak od 2 miesięcy.Co może być tego przyczyna?

Lek. Tomasz Budlewski

Witam serdecznie, czy w ostatnim czasie nie wprowadziła Pani do diety dziecka jakiegoś nowego pokarmu, albo pokarm z nowej firmy, które wcześniej dziecko nie spożywało. Być może przyczyną dolegliwości Maluszka jest jakieś uczulenie na składnik pokarmowe. Zalecam udanie się do lekarza pediatry. Tylko w trakcie wizyty i po badaniu lekarz będzie mógł określić zakres ewentualnych badań dodatkowych.