Częste omdlenia z drgawkami

Witam, dzisiaj miałem po raz kolejny 3 omdlenie z drgawkami. Omdlenie następuje po nagłym zawrocie głowy, następne co pamiętam to cucenie. Wystąpiły drgawki, po "ataku" czułem się normalnie i byłem w stanie pracować fizycznie. Miałem robione EEG, które wyszło dobrze. EKG wyszło dobrze. Lekarz na podstawie 3 ataków wypisał lek Neurotop, dlatego tutaj moje pytanie, czy zaczynać przyjmowanie leków bez odpowiedniej diagnozy? Zmienić lekarza?

Lekarz rozpoznał padaczkę, dlatego też wdrożył leczenie Neurotopem.

W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest szczegółowy wywiad ( od pacjenta i od świadków zdarzenia)i badanie przedmiotowe.

Należałoby jeszcze wykluczyć sercowopochodne przyczyny utrat przytomności (mniej prawdopodobne).
Należałoby też wykonać badanie neuroobrazowe głowy; najlepiej MRI celem wykluczenia czy przyczyną napadów nie są organiczne zmiany w OUN.