Częste skurcze łydek u męża

Witam, mój mąż ma częste skurcze łydek. Od maja pije tylko 1 kawę dziennie z mlekiem, bierze 2 razy dziennie po 4 tabletki Chela-Mag B6 Skurczna zmianę z OLIMP Chela Mag B6 Forte, pije też Olimp - Chela Mag B6 Forte SHOT. Skurcze trochę zmalały ale nadal są i to silne. Łydki same "chodzą" nawet podczas leżenia. Mój masażysta zalecił abym kupiła mężowi Aspargin i że mu przejdą skurcze w ciągu 5 dni. Porównywałam skład i chyba Chela ma więcej mg i potasu. Pozdrawiam Joanna

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisany problem wymaga wdrożenia kompleksowej diagnostyki, tj. przede wszystkim oceny poziomu elektrolitów. Być może konieczna będzie także diagnostyka neurologiczna lub naczyniowa. Sugeruję konsultację z lekarzem POZ, który pokieruje dalszym postępowaniem.