Częste wybudzanie w nocy u rocznego dziecka z powodu nadmiernych gazów

Witam. Mój roczny syn często budzi się w nocy z płaczem z powodu nadmiernych gazów. Podawałam espumisan 2 razy dziennie ale nie pomaga. Jak mogę mu pomóc?

witam,
Proszę przyjrzeć się diecie dziecka. Czy synek nie spożywa zbyt dużo pokarmów wzdymających? Jeśli tak, należy je ograniczyć. Wzdęcia może również powodować nadmiar błonnika. Powodem może być także nieprawidłowa flora jelitowa - warto podawać dziecku probiotyki zawierające pałeczki kwasu mlekowego (np. Dicoflor).

Można spróbować zwiększyć dawkowanie leków zawierających simetikon. Substancja ta nie wchłania się z przewodu pokarmowego, więc nie można jej przedawkować. Standardowe dawkowanie podane na opakowaniu często jest niewystarczające nawet dla niemowląt poniżej 3 miesiąca życia. Pani synek jest znacznie większy, spożywa więcej pokarmów, dlatego dawka potrzebna do usunięcia gazów jest większa.

pozdrawiam!