Nadmierne gazy u 2-miesięcznego dziecka

Witam u mojego maluszka w tej chwili ukończone 2 miesiące od jakiegoś czasu występują nadmierne gazy w sumie zaczeło sie od ulewania praktycznie po każdym karmieniu potem częstotliwości kupki sie zmniejszyła, teraz to raz na 3dni dodam że karmię piersią i nie jem produktów tzw wzdymających a widzę ze małą męczą tzw prutki bo często się przebudza z ich powodu proszę o jakąś poradę i zgóry dziękuję

Lek. Marta Gryszkiewicz

Niemowlaki nie mają dobrze wykształconej flory bakteryjnej jelit, stąd problemy z trawieniem u dziecka. Na zmniejszenie gazów może Pani podać dziecku espumisan w kroplach.