Problemy z wydalaniem gazów u niemowlaka

Witam, mój synek ma 10 miesięcy. Ma problemy z wydalaniem gazów (prutaniem) . Podaję mu Bobotic kropelki od kiedy skończył 3 miesiące. Próbowałam odstawić, ale zaraz był płacz i wzdęty brzuszek. Jak długo można podawać te kropelki? Czy podawanie przez 7 miesięcy mu nie zaszkodziło? Jakim innym lekiem mogę je zastąpić (oprócz Espumisanu bo nie działa). Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

a jak jest dziecko karmione? jakie produkty zostały już wprowadzone? proponuje udac się do lekarza pediatry.