Czy babka jajowata jest bezpieczna dla dzieci i niemowląt?

Witam. Wiem, że babka płesznik jest bezpieczna dla dzieci i niemowląt. Nie mogę natomiast znaleźć informacji na ten temat o babce jajowatej - zatem moje pytanie: czy babka jajowata jest bezpieczna dla dzieci i niemowląt? Ja i mąż spożywamy Błonnik witalny, który składa się z babki płesznik 80% i babki jajowatej 20%, chciałabym podawać go również dzieciom, ale nie wiem czy mogę? Pozdrawiam Magda

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

w żywieniu dzieci obowiązuja inne zasady - ilość błonnika jest dużo mniejsza niż w diecie dorosłego człowieka. Proszę pamiętać ze duza ilośc błonnika blokuje wchłanianie niektórych minerałów. Jeżeli dzieci maja kłopoty z zaparciami prosze wpierw skonsultować się z pediatrą.

Pozdrawiam