Czy mogę zażywać 1 raz dziennie błonnik z babki płesznik przy polipach woreczka żółciowego?

Dzień dobry.Chciałam zapytać czy mogę zażywać 1 raz dziennie błonnik z babki płesznik przy polipach woreczka żółciowego dodam że zażywam ursofalk 500mg x2 dziennie. Bardzo dziękuje z góry za pomoc.Pozdrawiam.

Dzień dobry. Przy polipach woreczka żółciowego wskazana jest dieta lekkostrawna, o niskiej zawartości tłuszczu i błonnika, ze względu na ryzyko wystąpienia wzdęć. Babka płesznik będąca bogatym i skoncentrowanym źródłem błonnika będzie więc niewskazana przy problemach z woreczkiem żółciowym. Pozdrawiam serdecznie.