Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 5 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Błonnik w tabletkach a siemię lniane

Witam serdecznie! Czy błonnik w tabletkach, to to samo co błonnik w siemieniu lnianym? Czy błonnik w tabletkach może spokojnie zastąpić siemię lniane? Czy sposób w jaki jest otrzymywany błonnik w tabletkach ma jakieś znaczenie (np. jak przy magnezie)? Chodzi o to, aby pozbyć się zaparć i "jeżdżenia" po brzuchu. Błonnik w tabletkach może mi w tym pomóc i rozwiązać moje problemy z układem pokarmowym? Mam przyjmować błonnik w tabletkach czy tylko siemie lniane? Czy błonnik w tabletkach jest dobry dla zdrowia i nie ma szkodliwych substancji? Jestem ciekawa czy w ogóle błonnik w tabletkach jest skuteczny i czy regularnie zażywanie tabletek zmienia coś. Co najlepiej działa na zaparcia jeśli nie błonnik w tabletkach, moze jakas specjalna dieta? Prosze o pomysly i sugestie. Pozdrawiam.

MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Endoskopia tradycyjna a nowoczesna

Lekarz Marcin Radkowska przedstawia różnice między endoskopią tradycyjna a nowoczesną. Endoskopia jest to badanie, które służy ocenie stanu narządów wewnętrznych.

Ewa Kozłowska Dietetyk, Warszawa
82 poziom zaufania

Witam serdecznie,
najkorzystniej będzie zastosować dietę bogatą w błonnik, jeżeli nie lubi Pani nasion lnu mozna użyć np. babki płesznik lub otrębów owsianych, radziłabym nie stosować tabletek.

Pozdrawiam

Dietetyk z ponad 20-letnim stażem. Kierownik Poradni Dietetycznej w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy