Czy otręby pszenne na zaparcia trzeba sparzyć gorącą wodą?

Witam.Czy otręby pszenne na zaparcia trzeba sparzyc goraca woda?Czy powoduja ograniczenie wchłaniania leków? Czy przez gotowanie pozbęde sie kwasy fitynowego? czy lepsze siemie lniane ziarenka popite woda?

Witam, otręby pszenne nie będą najlepszym rozwiązaniem - faktycznie mogą osłabić działanie leków jedzone w nadmiarze. Nie muszą być parzone - wystarczy je popić dużą ilością wody, a najlepiej zjeść z jogurtem, zupą, warzywami itp. Bardzo ważne jest żeby pić co najmniej 2 litry płynów/wody dziennie.
Siemię lniane przy zaparciach powinno być używane w formie kisielku (zalej ciepłą wodą - ok. 1/2 szklanki) 2 łyżki siemienia o odcedź. Wypij przed każdym głównym posiłkiem (śniadanie, obiad, kolacja). Nie zalecam siemienia w ziarenkach może poranić jelita.
Jednym z najlepszych sposobów na zaparcie będzie jednak:
- błonnik witalny (połączenie babki płesznik i jajowatej) - 1 łyżka wieczorem + 1 szklanka wody
- sok z kiszonych ogórków
- kefir, maślanka
- dieta bogata w potas i magnez
- suszone figi, śliwki
- zwiększenie ilości owoców i warzyw w diecie ( 5 x dziennie)
Powodzenia!

Dużo lepszy będzie błonnik witalny lub babka jajowata, zwiększane koniecznie stopniowo (od łyżeczki dziennie) plus duża ilość płynów, która jest zalecana przy zwiększonej ilości błonnika. Nie można tylko i wyłącznie włączyć otrąb, bo problem z zaparciami trzeba zacząć od zmiany całości diety czy też nawet stylu życia. Warto włączyć też ćwiczenia, aby tłocznia brzuszna zaczęła pracować oraz porządnie zdiagnozować tarczycę.