Siemie lniane na zaparcia

Witam, chciałabym zadać pytanie dotyczące stosowania siemienia lnianego na zaparcia. Słyszałam bardzo dobre opinie od osób, które stosowały siemie lniane na zaparcia. O stosowaniu tego środka na taką dolegliwość słyszy się dosyć często, zarówno w odniesieniu do dzieci jak i do dorosłych. Chciałabym zapytać czy to prawda, że siemie lniane na zaparcia to dobry środek, który jest w stanie pomóc? Ja mam problem, ponieważ pije siemie lniane na zaparcia rano, popijam szklanką wody i... nic. Dalej mam uciążliwe zaparcia, których nijak nie mogę się pozbyć. Kuracja trwa już dwa tygodnie i nic nie pomaga. Byłam pewna, że jak zastosuje siemie lniane na zaparcia to mi pomoże i pozbędę się uciążliwego problemu, ale się myliłam. Czy powinnam stosować siemie lniane na zaparcia jeszcze dłużej żeby doczekać się efektu? Czy faktycznie jest szansa, że mi pomoże? A może powinnam jednak zastosować coś innego? Proszę o pomoc. Pozdrawiam serdecznie.

Przyczyną zaparć jest m.in. suchość jelita grubego. Należy zatem pić sporo wody i herbat ziołowych (kawa i herbata nie wchodzą w bilans wodny), a w diecie uwzględnić odpowiednią ilość oleju (olej lniany, kokosowy, oliwa z oliwek i inne) oraz błonnika roślinnego (owoce i warzywa, surowe lub gotowane).