Męczące gazy u 11 miesięcznego dziecka

Witam. Mój synek od jakiegoś czasu często budzi się  w nocy z powodu gazów. Kreci się  i śpi bardzo niespokojnie. Ostatnie kilka dni to śpi z pupa w górze być może tak mu jest lżej. Gazy oddaje bardzo głośno. W dzień jest lepiej bo zajęty zabawa nie zwraca na to uwagi ale w nocy jest masakra. Pediatra mówi że to kiedyś minie ale ja nie mogę już patrzeć jak on się  meczy. Podawałam mu E***, B*** i czopki V*** ale niestety nic nie pomaga. Co jeszcze mogę zrobić by mu pomoc?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Proszę przyjrzeć się diecie dziecka. Czy synek nie spożywa zbyt dużo pokarmów wzdymających? Jeśli tak, należy je ograniczyć. Wzdęcia może również powodować nadmiar błonnika. Powodem może być także nieprawidłowa flora jelitowa - warto podawać dziecku probiotyki zawierające pałeczki kwasu mlekowego (np. Dicoflor).

Można spróbować zwiększyć dawkowanie leków zawierających simetikon. Substancja ta nie wchłania się z przewodu pokarmowego, więc nie można jej przedawkować. Standardowe dawkowanie podane na opakowaniu często jest niewystarczające nawet dla niemowląt poniżej 3 miesiąca życia. Pani synek jest znacznie większy, spożywa więcej pokarmów, dlatego dawka potrzebna do usunięcia gazów jest większa.