Niespokojny sen u 10-miesięcznego dziecka

Witam Co można zrobić i jakie leki ewentualnie podać jak dziecko mające10 m-cy nie śpi w nocy /sen niespokojny budzi się po 2 godz z płaczem zasypianie na 1 lub2 godz/w dzień również drzemki po 45 min zasypianie z płaczem Tak jest od urodzenia ewa

Szanowna Pani,
Niespokojny sen może być objawem wielu chorób. Nawet nie sposób jest je próbować wymienić. Najczęściej powodem są problemy związane z trawieniem pokarmów w przebiegu nietolerancji lub alergii pokarmowej. Mogą to być objawy jednak innych schorzeń. Wymagana jest wizyta u lekarza, dokładne zebranie wywiadu i zbadanie dziecka. Leków uspokajających raczej należy unikać.
z poważaniem,
J.Zachwieja