Niespokojny sen i wybudzenia u 5-miesięcznego dziecka

witam moje dziecko ma 5,5 miesiaca i zrywa sie w nocy z płaczem a także płacze przez sen spi krótko i niespokojnie co to moze byc to juz trwa jakies 2 tyg prosze o pomoc

Lek. Marta Gryszkiewicz

Przyczyn może być wiele - począwszy od skoku wzrostowego i potrzeby jedzenia w ciągu nocy, problemy gastryczne (Czy dziecko oddaje gazy, robi kupę w ciągu nocy?), a także potrzeba bliskości (czy dziecko śpi samo w łóżeczku?). Wystarczy, że raz dziecko obudziło się w nocy i przestraszyło się, że jest samo - to wystarczy do tego by przez kolejnych kilka dni/tygodni dziecko było niespokojne w nocy. Czy dziecko na pewno jest zdrowie? W przypadku wątpliwości wskazana konsultacja z pediatrą.