Nocny płacz u 9-miesięcznego dziecka

Witam serdecznie. Moja 9-miesięczna córeczka budzi się w nocy co pół godziny i płacze. Krzyk jest coraz głośniejszy aż się całkiem rozbudzi. Aby zasnęła na kolejne 30 min dajemy jej smoczka. Każda noc jest tak samo ciężka. W ciągu dnia zasypia 2 razy po godzinie i wieczorem ok. 20 - sama w swoim łóżeczku. Karmię ją w nocy butelką raz, ale i po tym nie śpi lepiej. Proszę o pomoc.

Można także spróbować podać maluszkowi wodę, sprawdzić temperaturę w pokoju (może np marznie albo się przegrzewa?)

Witam Panią
Niemowlaki nie potrafią powiedzieć o co im chodzi, być może w tym płaczu jest tęsknota za mamą, za bliskością, za wspólnym spaniem. Czasami warto spróbować zmienić swoje zywczaje np. wziąść córkę do siebie do łóżka i sprawdzić czy wtedy będzie niespokojna w nocy. Czasami warto zastanowić się nad tym co córka je, bo może jest konkretny produkt np. rodzaj mleka który powoduje że boli ją brzuszek i jest niespokojna.
Anna Suligowska