Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 0 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nocny płacz u 9-miesięcznego dziecka

Witam serdecznie. Moja 9-miesięczna córeczka budzi się w nocy co pół godziny i płacze. Krzyk jest coraz głośniejszy aż się całkiem rozbudzi. Aby zasnęła na kolejne 30 min dajemy jej smoczka. Każda noc jest tak samo ciężka. W ciągu dnia zasypia 2 razy po godzinie i wieczorem ok. 20 - sama w swoim łóżeczku. Karmię ją w nocy butelką raz, ale i po tym nie śpi lepiej. Proszę o pomoc.
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Wypróżnianie niemowląt - częstotliwość

Jak często niemowlak powinny się wypróżniać? W jakiej sytuacji powinniśmy się niepokoić? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o wypróżnianiu maluszków.

Pytanie czy coś się wydarzyło w porze, w której maluszek się budzi? Mógł to być jakiś hałas, coś jej ścierpło czy się przyśniło (czego Państwo nie są w stanie stwierdzić) i reakcja się uogólniła. Czy coś ważnego wydarzyło się ostatnio w domu? Może jakaś zmiana (np odstawienie od piersi?)- maluszek może też na to tak reagować. Może to być także objaw lęków separacyjnych, które dzieci przeżywają.
Można także spróbować podać maluszkowi wodę, sprawdzić temperaturę w pokoju (może np marznie albo się przegrzewa?)

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0

Witam Panią
Niemowlaki nie potrafią powiedzieć o co im chodzi, być może w tym płaczu jest tęsknota za mamą, za bliskością, za wspólnym spaniem. Czasami warto spróbować zmienić swoje zywczaje np. wziąść córkę do siebie do łóżka i sprawdzić czy wtedy będzie niespokojna w nocy. Czasami warto zastanowić się nad tym co córka je, bo może jest konkretny produkt np. rodzaj mleka który powoduje że boli ją brzuszek i jest niespokojna.
Anna Suligowska

Z wykształcenia psycholog i biolog. Absolwentka 5-letniego szkolenia z psychoterapii systemowej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy