Budzenie i płacz 9-miesięcznego synka

Syn ma 9 miesięcy,zdrowy chłopiec,ładnie je. W dzien bardzo pogodny,zasypia na noc ok 18-19:00 przesypia całą noc do 6:00. Niestety zawsze,ale to zawsze po zaśnięciu wieczorem,tak ok godziny,przebudza go placz. Powtarza się to kilka razy.Zaraz zasypia,czesto wypada smoczek. Czy on tak odreagowuje dzień? Gdzie szukać przyczyny?

Witam Panią
Dokładnie tak jak Pani napisała w ostatnim zdaniu, pani 9 miesięczny syn w ten sposób sobie przetwarza dzień, to co warto wtedy robić to przytulić go i niespecjalnie szukać przyczyn takiego zachowania. Raczej lepiej jest przyjąć że dziecko ma taki etap rozwojowy. Czasami niektóre dziecięce zachowania nas niepokoją, Panią, mnie, innych rodziców a po analizie okazuje się że to taki etap przejściowy.
Anna Suligowska

Być może jest to nadmiar wrażeń, może kwestia temperatury w mieszkaniu albo poziomu hałasu? Może to być pragnienie także (warto spróbować z wodą). Może być także tak, ze zasypia w pozycji, w której cierpnie mu jakaś część ciała? Warto także przyjrzeć się czy jest to cały czas ta sama godzina- być może to jakieś skojarzenia (kiedyś coś malca wystraszyło i obudziło i podobna reakcja uogólniła się). Lub też rozpoczynające się ząbkowanie? Powodów może być sporo, jeśli jednak nie ma innych odstępstw rozwojowych od normy dla wieku nie musi to być nic poważnego.