Częste zapalenia oskrzeli, płuc u 47-letniej kobiety

Witam.Kobieta 47 l. od 23 lat astma ,z czestymi zapal. oskrzeli , 2 x zapl.pluc w tym 1 pobyt w szpitalu.Prosze o wytlumaczenie co to jest , jakie sa skutki,objawy i jak mozna temu zapobiec?Nowe pasmowate zwloknienia w jezyczku oraz wloknisto-marskie w prawym seg.3 . TK kl.piersiowej (2-gie bad. po roku) Dziekuje bardzo i pozdrawiam. Malgorzata

Renata GrzechociĹska

Witam.
Często nawracające zapalenia oskrzeli wymagają dokładnej diagnostyki u specjalisty chorób płuc, ponieważ ich przyczyną mogą być choroby zatok, gruźlica,krztusiec, nowotwory płuc, bądź inne schorzenia. W przypadku przewlekłego zapalenia oskrzeli może dojść do upośledzenia przepływu powietrza i rozdęcia płuc
Pozdrawiam