Częsty ból kręgosłupa, głowy i nóg a opis zdjęcia RTG
Co oznacza opis zdjęć RTG ?kręgosłup szyjny:miernego stopnia zwężenie przestrzeni międzykręgowej C6,C7 z drobnymi zaostrzeniami na krawędziach przednich trzonów.Zdjęcie kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego:Wykazuje miernego stopnia zwężenia przestrzeni międzykręgowych L4-S1. Mamę często boli kręgosłup, głowa oraz nogi,lekarz przepisał jej tylko tabletki przeciwbólowe.Proszę o poradę,jak to leczyć?Dziękuję za odpowiedź

KOBIETA, 58 LAT ponad rok temu
Bóle kręgosłupa
Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.
Szanowna Pani, biorąc pod uwagę jedynie opis rtg i wiek Mamy najpewniej docelowym sposobem leczenia powinna być rehabilitacja - głownie kinezyterapia. Jednak decyzja ta powinna zapaść dopiero PO ZBADANIU Mamy np. przez ortopedę lub lek. rehabilitacji medycznej. Pozdrawiam