Czterodniowe opóźnienie w przyjęciu tabletek Atywia z nowego opakowania

Witam, przyjmowałam tabletki (3 blistry Atywia) czwart rozpoczełam z 4 - dniowym opoznieniem i zażyłam 4 tabletki . Jednak 3 dni po tym zajsciu odbyłam stosunek , jakie jest prawdopodbieństwo ze moge byc w ciąży? ile tabletek można zażyć jednoczesnie jesli sie np zapomni ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli zażyła Pani tabletki z 4-dniowym opóźnieniem, ryzyko ciąży jak najbardziej istnieje! Powinna Pani bowiem stosować dodatkowe zabezpieczenie przez 7 pierwszych tabletek z nowego blistra. Odpowiadając na Pani ostatnie pytanie: nie powinno się zażywać więcej niż 2 tabletek jednocześnie.