Czwarta angina ropna u 5-latka a wskazanie do przycięcia migdałków i usunięcie trzeciego migdałka

witam mam 5 letniego synka. Od momentu kiedy poszedł do przedszkola tj w wieku 3 lat praktycznie co miesiąć łapie go jakas choroba. Jak nie przeziębienie to angina, to zapalenie oskrzeli. Ma również alergie na pyłki (trawy, żyro, bylica). Bierze leki jak Xyzal i Symbicort. Od listopada 2014 roku do tego momentu załapał 4-tą anginę ropną . Czy taka liczba jest powodem do przycinania migdałków i usunięcia trzeciego?? pozdrawiam mama Dawidka

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę, że przy takiej ilości angin konieczna jest konsultacja lekarza otolaryngologa i przeanalizowanie wszystkich za i przeciw. Proponuję udać się do lekarza otolaryngologa.