Czy 4 miesiące po porodzie można mieć nieregularne miesiączki?

Witam:)
Jestem 4 m-ce po porodzie po planowanej cesarce z powodu ułożenia pośladkowego, ostatni okres miałam 19 września. Teraz okres mi się spóźnia. Współżyje ze swoim partnerem ale zabezpieczamy się prezerwatywami.

I teraz moje pytanie: Czy to możliwe że tyle miesięcy po porodzie mogę mieć nieregularne miesiączki? Podbrzusze mam twarde takie jak na okres i pobolewa mnie tak jak na okres. Z pochwy leci dużo gęstego i białego śluzu. Kiedy dostane okres? Czy ja jestem w ciąży?
Aha dodam, że przez kilka dni byłam przeziębiona i wiem że stres i przeziębienie mogą wpłynąć na opóźnianie się okresu. I od wczoraj przez ten śluz moja pochwa strasznie mnie swędzi nie wiem czy to jakaś infekcja?
Bardzo proszę o szybką i fachową odpowiedź. Dziękuję i pozdrawiam:)

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Nieprawidłowa wydzielina z pochwy z towarzyszącym świądem może wskazywać na toczącą się w tym obszarze infekcję. Nie zawarła Pani informacji o długości "normalnych"cyklów. Nie jestem w stanie odpowiedzieć na pytanie o ewentualną ciążę. Najlepiej w razie podejrzeń wykonać test z surowicy krwi i z wynikiem zgłosić się  do ginekologa. W trakcie wizyty wyjaśni się zapewne także kwestia potencjalnej infekcji.