Czy 6-letka musi być znów szczepiona?

Witam Zacznę od tego iż mam 6 letnia córeczkę która urodziła się w Holandii i miała wszystkie szczepienia zobione wedlog kalendarza szczepień. Przeprowadziliśmy się do polski i książeczka niestety zaginęła. Dzisiaj bylam u lekarza i przedstawiłama mu sytuacje.lekarz stwierdził że jeżeli nie posiadam książeczki to córka będzie musiała być jeszcze raz zaszczepiona na to samo tak jak mają dzieci od niemowlęcia aż do 6 roku życia. ..czy jest to normalne żeby dzieci szczepić podwójnie. Czy mam wybór

Lek. Tomasz Budlewski

sądzę,że powinno skończyć się na oświadczeniu na temat szczepienia. proponuję udać się do lekarza pediatry ponownie.