Czy pominąć i poczekać na kolejną dawkę w wieku 14 lat?

Wróciliśmy z Uk,córeczka miała cztery dawki szczepień na Błonica krztusiec tezec i polio.Ostatnie szczepienie miała w wieku ok 3 lat.W wieku 6 lat według kalendarza szczepień w Polsce córka powinna dostać kolejna dawkę jednak nie została zaszczepiona gdyż w uk nie ma tej szczepionki w kalendarzu szczepień. Obecnie córka ma 7 lat.Moje pytanie czy zalecane jest uzupełnienie tego szczepienia,kiedy należy to zrobić - natychmiast,za jakis czas czy pominąć i poczekać na kolejną dawkę w wieku 14 lat?

Lek. Tomasz Budlewski

należy wykonać szczepienie .proszę koniecznie udać się z dokumentami do lekarza pediatry