Czy 8-miesięcznemu dziecku można podać cytrusy?

Witam. Mam 8 miesięcznego synka, któremu już rozszerzyłam dietę (podstawa to karmienie piersią). Szukam informacji czy mogę podać mu cytrusy (cytrynę, pomarańczę, mandarynki). Znajduję tylko dyskusję mam na forach, a to mnie nie satysfakcjonuje. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam Ola

Jeżeli Pani synek ma predyspozycje do alergii to radziłabym Pani jeszcze się wstrzymać z cytrusami, bo mogą uczulać. Jeśli jednak nie ma przeciwwskazań tego typu to może Pani spróbować dać maluszkowi kawałek mandarynki i sprawdzić reakcję.

Radzę wstrzymać się do skończenia roczku. Cytrusy wbrew powszechnej opinii nie są jakimś super źródłem witamin w czasie zimy. Proszę jeszcze pozostać przy naszych lokalnych owocach.

pozdrawiam

P.S. jak się zacznie sezon na truskawki i poziomki, to proszę je włączać ostrożnie, bo często alergizują