Czy alergeny mogą powodować uczulenie na ziemniaki?

Witam mam 21 lat jestem dziewczyną jestem alergiczką mam uczulenie na : leszczyne,olcha czarna,brzoza biała,trawy,żyto,zboża. I otóż mam pytanie pracuje za granicą na sortowaniu ziemniaków i czy te alergeny mogą powodowac uczuelenie na ziemniaki na wdychanie ich ponieważ pracuje tam od marca a od maja zaczeły mi pojawiac sie plamy na twarzy czerwone pod oczami pod nosem ktore swedza i pozniej robia sie z nich luszczy.Czy to moze miec zwiazek z ziemniakami??

Lek. Tomasz Budlewski

może i może z innymi wystepującymi tam allergenami. proszę koniecznie udać do lekarza pierwszego kontaktu tam dostępnymi.