Czy Alertec może być przyczyną zawrotów głowy?

Leczę się na nadciśnienie i arytmię serca i przerost prostaty Mam bezdech senny i śpię w CPAP oraz zwyrodnie kregów szyjnych. Biorę regularnie -Vivace 5 mg,Concor 2,5mg. Aspargin i vit. B6 oraz Prostatic. Ostatnio mam zawroty głowy przy wstawaniu,zmianie pozycji z horyzontalnej na pionową. Ostatnio aby zlikwidować alergiczny katar biorę Alertec 1 tab na noc. Czy Alertec może być przyczyną zawrotówv głowy?

Szanowny Panie

Alertec może spowodować zawroty głowy zwłaszcza w połączeniu z lekami obniżającymi ciśnienie. Jest to związane z tym jak leki przeciwhistaminowe działają i zmiana na inny preparat z tej samej grupy najprawdopodobniej nie pomoże.
Jeżeli objawy, które Pan opisuje są uciązliwe należałoby zgłosić się z tym do lekarza. Może on zdecydować o przypisaniu np. sterydów do nosa.

Pozdrawiam

Tomasz Wójcik