Zapytaj lekarza

7 1 6 , 5 3 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy Alertec może być przyczyną zawrotów głowy?

Leczę się na nadciśnienie i arytmię serca i przerost prostaty Mam bezdech senny i śpię w CPAP oraz zwyrodnie kregów szyjnych. Biorę regularnie -Vivace 5 mg,Concor 2,5mg. Aspargin i vit. B6 oraz Prostatic. Ostatnio mam zawroty głowy przy wstawaniu,zmianie pozycji z horyzontalnej na pionową. Ostatnio aby zlikwidować alergiczny katar biorę Alertec 1 tab na noc. Czy Alertec może być przyczyną zawrotówv głowy?
MĘŻCZYZNA, 64 LAT ponad rok temu

Alergia. Fakty i mity

Czy człowiek rodzi się z alergią? Czy można być uczulonym na nieszkodliwe wcześniej alergeny? Czy alergia to to samo, co nietolerancja pokarmowa? Zobacz popularne fakty i mity na temat alergii.

Mgr Tomasz Wójcik Farmaceuta
46 poziom zaufania

Szanowny Panie

Alertec może spowodować zawroty głowy zwłaszcza w połączeniu z lekami obniżającymi ciśnienie. Jest to związane z tym jak leki przeciwhistaminowe działają i zmiana na inny preparat z tej samej grupy najprawdopodobniej nie pomoże.
Jeżeli objawy, które Pan opisuje są uciązliwe należałoby zgłosić się z tym do lekarza. Może on zdecydować o przypisaniu np. sterydów do nosa.

Pozdrawiam

Tomasz Wójcik

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy