Czy alkohol może mieć wpływ na potencję?

Dzień dobry. Czy alkohol wypijany przez mężczyznę praktycznie codziennie w ilości powiedzmy 1-2, czasem 3 piwa, ewentualnie do tego herbata z rumem (mocniejszy alkohol bardzo sporadycznie) może mieć wpływ na potencję? Mąż ma 49 lat, nadwagę, prowadzi niezbyt zdrowy tryb życia, obecnie nie ma żadnych większych stresów ani w domu, ani w pracy. Alkohol wypija praktycznie codziennie. Nie współżyjemy od kilku lat z powodu jego problemów z potencją.

Tak, alkohol wpływa negatywnie na potencję. Codzienne spożywanie alkoholu wpływa również na wiele czynników, które mogą przyczynić się do rozwoju innych poważnych schorzeń.