Wpływ piwa na pracę nerek

Czy to prawda, że piwo korzystnie wpływa na nerki? Czy jedno dziennie będzie dobre tak profilaktycznie, czy to już za dużo i grozi np. uzależnieniem?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,
codzienne picie piwa może prowadzić do uzaleznienia, nie ma potrzeby spożycia alkoholu w ramach profilaktyki chorób nerek.

Pozdrawiam

Dzień dobry :)

Regularne spożywanie nawet jednego piwa dziennie może skutkować uzależnieniem. Ponadto alkohol niekorzystnie wpływa na pracę wątroby, która odpowiada za oczyszczenie krwi ze spożytej toksyny jaką jest alkohol etylowy. Alkohol upośledza sprawność psychomotoryczną, może wchodzić w interakcje z lekami czy wpływać niekorzystnie na ogólny stan zdrowia. Polecam zapoznać się ze skutkami: https://portal.abczdrowie.pl/skutki-alkoholizm

Nie zaleca się spożywania alkoholu w profilaktyce chorób. Jeżeli zależy Pani na poprawie funkcjonowania narządów, lepsza będzie odpowiednio zbilansowana dieta i aktywność fizyczna.

Pozdrawiam,
Beata Bondyra
DIETOLOGIKA