Czy alternatywą będzie odstawienie leków?

Witam. Zostaly mi przepisane nastepujace leki: cirrus i nasonex. Z tego co zdazylam wyczytac to nie powinno sie ich mieszac z alkoholem. Czy to prawda? Prosze o informacje co by sie jednak stalo gdybym spozyla niewielka ilosc alkoholu podczas brania tych lekow? Czy alternatywa mogloby byc odstawienie owych lekow na dzien lub dwa? Bardzo prosze o pomoc. Pozdrawiam

Lek. Katarzyna Szymczak

To prawda nie powinno się ich łączyć z alkoholem, jeśli leki zostały przepisane to znaczy że jest pani chora (najprawdopodobniej zapalenie zatok) w czasie leczenia proszę się po prostu powstrzymać od spożywania alkoholu.
Pozdrawiam