Jakie są szanse na wyzdrowienie przy marskości wątroby?

Witam mój mąż ma stwierdzoną marskosc wątroby 70.9 hipokaliemia hiponatremia zylaki przełyku wodobrzusze encefalopatia watobowa gastropatie W rotna często śpi jest słaby nie chce pić z jedzeniem też jest różnie wyszedł tydzień temu ze szpitala jak można mu pomóc proszę o odpowiedź jakie są szansę na wyzdrowienie wykonali mu róg i pisze obustronnie bardzo wysokie zarysow przepony w polach dolnych pasmowate zagęszczenia zmiany niedodmowe lub bliznowate co to znaczy dziękuję

Niestety marskość wątroby jest procesem nieodwracalnym, może być spowodowana różnymi czynnikami ( anutomimmunologczne, zakażenie wirusem zapalenia wątroby typu C lub B, alkoholem).
Niektórzy chorzy z marskością wątroby mogą zostać zakwalifikowani do przeszczepu wątroby. Doradzałbym kontakt z hepatologiem, który leczy Pani męża.