Czy antybiotyk Augmentin mógł spowodować zahamowanie okresu?

Witam... mam pytanie 11 wrzesnia miałam okres(trwał 4-5dni juz nie pamietam) teraz jest 14 pazdziernik i dalej go nie mam. od 16 wrzesnia przez 2tyg. bralam antybiotyk agumentin czy on mogl spowodowac zahamowanie okresu?? Dodam,ze okres spoznia mi sie 3dni. Czy to jest ciaza, zrobic test?? Pozdrawiam i czekam na szybka odpowiedz Dominika

Aleksander Ropielewski

Najpewniej przyczyną jest infekcja, która była przyczyną dla której brała Pani antybiotyk i zaburzenia równowagi hormonalnej organizmu. Oczywiście proszę zrobić test, jeżeli jest możliwe, że jest Pani w ciąży.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski